Dostluk Ligi 11. Hafta perşembe günü  müsabakalarından Baston Villa – İdareliler maçı oldukça çekişmeli ,  heyecanın her an üst seviyede olduğu  ve  kafa kafaya geçen bir müsabaka olarak hafızalarda yerini kazıdı.

    Kurt Hoca Erol  takımı sahaya Adem – Sadık – Buğra – H.Burak – Emir – Hasan ve Emrullah yedilisiyle çıkarken , Roberto Şeref ise Serkan – Galip – Uğur – Murat – Fırat – Kadir-  ve Tanju yedilisiyle çıkmayı tercih etti.

    Baştan sona çekişmeli ve yüksek tempo mücadele içinde oynanan müsabakada ilk dakikalarda oyun kontrolü  Baston Villanın elinde oynanırken Emrullah ve Emir’in gollerine karşılık Fırat ile cevap veren İdareliler 2-1 geride götürdüğü maçın ikinci yarısı oyun kontrolünü eline alıp çok net fırsatlar üretmeye başlamış ve etkili silahları Tanju ve Kadir’in golleriyle 3-2 öne geçmiş ancak gecenin yıldızı Emrullah’ın tekrar sahneye çıkmasına engel olamamış ve sahadan  3-3 lük  beraberlikle ayrılmıştı.

   Maçın kırılma anları Baston Villa adına maça çok iyi başlayan Hasan’ın oyundan çıkışı ve o mevkiye geçen Buğra’nın defanstaki başarılı oyununu mevki değiştirdikten sonra hücum bölgesinde beklentilerin altında bir üretkenlik göstererek ve etkisiz oyunu ile sürdürememesi ile kaleci Adem’in muhteşem kurtarışları olarak,

   İdareliler adına maçın kırılma anı ise Uğur’un defanstaki başarılı performansı ve ikinci yarının ilk 15 dakikasında çok net 3 gol pozisyonunu cömertçe harcayan hücum hattı ile son 15 dakika kondisyonu oldukça düşen yıldız oyuncuları kenarda etkili yedekler olmasına rağmen maç sonuna kadar  sahada tutarak takımı adeta eksik oynatan  teknik ekibin kulübedeki zenginliği değerlendirememesi olarak görüyorum.

    Kaliteli ve seyir zevki yüksek mücadelede gecenin ve maçın yıldızı olarak : ilerleyen yaşına rağmen  gençlere ders verircesine mücadelesini, azmini ve hırsını futbol zekası ile buluşturarak 2 gol atıp takımının 1 puan almasında büyük paya sahip olan Emrullah Batkal’ı seçiyorum.

  Her iki takımı da etkili ve zevkli maçlarını centilmence futbolla süsledikleri için tebrik eder, turnuvanın ilerleyen dönemlerinde başarılı ve eğlenceli dakikalar dilerim.

EDİTÖR: bhTyRknC*

5 yorum “4×4 LÜK MAÇ 3-3 BİTTİ…

  1. 4*4 LÜK YORUMLAMIŞSIN ANCAK KEŞKE BUĞRANIN İNSAN ÜSTÜ GAYRETİNDEN, RAHATSIZLIĞINA RAĞMEN EROL ABİ İÇİN KENDİSİNİ FEDA ETMESİNDEN DAHA ÇOK BAHSETSEYDİN. BU KAHRAMAN KARDEŞİM SAFRA KESESİ TAŞLARINA RAĞMEN OYNUYOR. SAFRA KESESİ SAHADA KALACAK KARDEŞİMİN…. :)))

    1. Aynen en iyi rahatsız Buğra Dostluk Ligi’nde 😁😁😁 ben bildiklerimi ve gördüklerimi analizlerime cesurca döken bir yorumcuyum, beni sahada olanlarla daha çok ilgileniyor, sahaya çıkan iyi performansda sergilerse kötü performans da sergilerse yazmak boynumun borcu, Buğra kardeşim defansta iyiyken ileri uçta kötüydü kanaatimce

    1. Aynen Melikciğim, Erol abi her maç kenara gelip takımı destekliyorsa, herkesin kahrını çekiyorsa, takıma takviye yapıp en iyi yediyi motive etmeye çalışıyorsa, hakemlik ve gözlemcilik gibi çeşitli işler yapıyorsa, akdağ ve erikli her maç öncesi içiyorsa, 300 dakika oynayıp 8 gol atıyorsa, dostluk sporu şampiyon yapıyorsa, ne safra kesesinden bahsediyuorsun Melik sen :))))…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir