AMİSOS İŞİNİ SAĞLAMA ALDI…

          Haftanın son karşılaşması AMİSOS ile İDARELİLER takımı arasında oynandı. Maça ZEKARİYA-ONUR K.-RAMAZAN-EMRE-MEHMET-MURAT T.-MURAT Ç. ile başlayan Amisos takımına karşı İdareliler SERKAN-UGUR Y.-GALİP-MURAT-RAMAZAN-FIRAT-TANJU yedisiyle maça başladı. 

    Futbol camiası  ‘EFSANE FUTBOLCU ÖMER SAYAN’IN FENERBAHÇE’Lİ OLDUĞUNU AÇIKLAMASI İLE BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAMIŞ VE EFSANE OYUNCUYA DUALAR EDEREK YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞLATIĞI HAFTADA”bu durumun olumsuz etkileri sahaya çıkan her iki takım oyuncuları üzerinde de hissedildi.Sahaya ”OLSUN BE KRAL HERKES HATA YAPAR, HEPİMİZ İNSANIZ, BUDA GELİR BUDA GEÇER AĞLAMA FENEV” pankartıyla çıktılar.

         İki takımında maça temkinli başladığı ve ilk dakikalarda tedbirli oyunuyla geçiştirdiği oyunda orta alanda üstün oyunuyla Amisos rakibine karşı oyun olarak bir adım daha önde oyun oynamayı ve oyunu yönlendirmeyi başardı. Ancak her takımda savunmada muazzam mücadele örneği sergilerken, hucüm bölgesinde istedikleri oyunu sergileyemediler. İlk yarı Amisos takımının beyni Mehmet Sain’in attığı golle 1-0 sona erdi.

   İkinci yarı bambaşka bir Amisos oynadı sahada , özellikle Ramazan-Murat Ç.-Mehmet üçlüsü pas oyunuyla takımı yönlerdirirken, takım arkadaşlarına nefes alma imkanı sağlayıp, rakibin oyundan düşmesinde etkili olmayı başardılar. Emre’nin savunmada , M.TOPKAYA’nın arzulu ve istekli oyunu takımı ateşlemiş ve 12 dakikada arka arkaya 3 gol atarak skoru bir anda 4-0 a getirmesine yardımcı olmuştu. Etkili bir takım oyunu sergileyen Amisos rakibini çaresiz bırakmış oyun ritmini istediği gibi ayarlamış ve maçın kontrolünü eline almıştı.

    Bu sezon talihsiz sakatlıktan sonra Teknik Direktörlük görevine getirilen M.ÖNGENGİL Melik-Ömer gibi etkili isimleri kenarda kendisiyle gır gır yapmak için sahaya ilk 7 de sürmemesi taraftarın tepkisini çekmiş aleyhte tezahürahatlar yapmasına neden olmuştu.Baskılara dayanamayan Öngengil Melik’i 42 de oyuna alıp Onur KURU yu kenara çağırmıştı ki taraftar Melik’i de yuhaladı, tepkilerin aslında Ömer olduğunu anlayan Öngengil sırf taraftarı susturmak için Fenerli Ömer(Gürhan-Halil İbo ve Deniz bunu beğendi 🙂 abiyi sahaya sürmüş ve taraftar bu değişikle sevinç çığlıkları atıp . çıldırmıştı sende gir Muro diyecek kadar çoşan taraftar Öngengilin kendisinin bile anlamadan olaylara şaşkın bakışları arasında sahaya girdiği an büyük bir sessizlik yaşanmıştı tribünde bir anda. Ama usta oyuncular topluluğu topu rakibe vermemek için müthiş pas organizasyonları yaparak taraftarını memnun etmesini başardılar.

 Maçta Şeref ÖNCÜ gol atamayan genç takım arkadaşlarına nasıl gol atılır bu işin yaştan çok başta bittiğini gösterirmişçesine muhteşem bir gol atarak ne varsa eski topraklarda var mesajını taraftara verdi.Ramazan’ın Muhteşem sol ayağıyla attığı golün asistini yapan M.ÇEBİN de alkışı hakeden taraftı. Önce İdareden Uğur ayak üstü plase vuruş ile topu uzak köşe doksana asarken, sonra yine eski toprak Ömer abi muhteşem kafa golüyle topu adeta doksana astı ve benim kenardakilere ”Ömer abi bir şekilde gol atar iddialarımı da doğruladı.” 4 tane usta işi klas gol izlediğimiz bu maç izleyenleri oldukça memnun etmeyi başardı.

   Maçta pek fazla varlık gösteremeyen İdareliler cephesinde kaleci Serkan,Kaptan Uğur, emektar Şeref elinden gelen herşeyi yaparak takımın iyileri arasındaydı, Amisos cephesinde Emre-Murat Topkaya mücadeleci yapısıyla ön plana çıkarken, oyunu tutma, pasları yönlendirme ve takımı rahatlatma açısından önemli rol üstlenen M.Çebin ve M.Sain de güzel oyunlarıyla göz kamaştırdı. Gecenin yıldızı ise hem savunmada, hem hucümda takımın dinamosu olan ve bu sene çok iyi performans sergileyen ve güzel oyununu muhteşem bir organizasyon golüyle süsleyen Ramazan DERE’yi seçiyor kendisini tebrik ediyorum.

   Bu sonuçla Amisos ve Diriliş FİNAL FOUR serisi olan  Play-Off’u garantilerken, İdareliler’in ilk 4 için şansı kalmadı, 

  Her iki takımı da tebrik eder başarılarının devamını dilerim. (Ömer abi sen kralsın, kızma bu kardeşine sakın…:)

EDİTÖR:bhTyRknC*

1 Yorum “AMİSOS İŞİNİ SAĞLAMA ALDI…

  1. Sorma arkadaş goy goy yapacak adam yok diye bizi kenarda oturtuyor. … ama olsun editör tüm gerçeklerin farkında. Bravo editor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir