Ligin ilk yarısında nefesleri kesen Anka Spor & Diriliş Spor ikilisinin 11. haftadaki karşılaşması da yine son dakikaya kadar izleyenlere futbol kalitesi yüksek, son derece heyecanlı ve çekişmeli bir maç izlettiler.

      Anka Spor ekibinde güzel bir süpriz olarak turnuvalarımızın sevilen ve değerli bir parçası olan Erkan Şenterzi‘de takımını bu sefer bizzat sahada desteklemek için tam olarak 325 km yol kat ederek takımının yanında oldu. 

     Karşılaşmaya gelecek olursak, ilk dakikalardan itibaren iki takımda karşılıklı olarak net pozisyonlara girmeyi başardılar ancak ilk golü bulan taraf Erkan Şenterzi’nin maça etki etti dakikalarda çıkardığı güzel pası golle buluşturan isim Halil İbrahim Çetin ile Anka Spor oldu.  Özellikle Anka Sporda Erkan Şenterzi’nin oyunda olması Anka’nın tüm dizilimi aslında önceki turnuvalardan alışık olduğu dizilime getirdi. Halil İbrahim Çetin’in defansa çekilmesi ile buradan da oyunun kurulmasına katkı sağlaması, Fatih Soydaş ve Murat Çoşkun gibi iki etkili ismin de yine defansta olması gelecek olan atakların da engellenmesine büyük katkı sağladı. Anka Spor’un bu dizilimi ve Erkan Şenterzi’nin de oyunda olması ile rakibi Diriliş Spor’a göre bir tık daha atakları ile etkili olan taraf Anka Spor’du. Diriliş Spor tarafında ise Bahtiyar Akıncı’nın defansın ortasında maça başlaması bu maç için özellikle yapılması gereken en doğru  hamlelerden biriydi. Öte yandan kaleciliği ile adından söz ettiren Tolgahan Melek defansın sağında göstermiş olduğu performans ile hem kalede hem de oyunda ne kadar etkili bir oyuncu olduğunu gösterdi. Diriliş Spor’un yeni transferi İlker Deniz Avanaş’da orta sahada ağırlığını fazlasıyla hissettirdi. 20. dakikada Anka Spor’da Erkan Şenterzi’nin belindeki rahatsızlığın nüksetmesi ile sağlık ekipleri tarafından sedye ile oyun alanının dışına alınması ile yerine takımın genç ve etkili isimlerinden Kaan Yamanoğlu oyuna alınarak Anka Spor tekrar normal dizilimine döndü ve bence bu dakikadan itibaren maça daha da bir denge geldi diyebilirim. İki takim da etkili ataklar geliştirdiler ve şanssız şekilde direklere çarpan veya az farkla dışarı çıkan şutlar ile uzun süre golle buluşamadılar.  Bu zorlu karşılaşmada 1-0’lık üstünlüğü 50. dakikaya kadar elinde tutmayı başaran Anka Spor biraz daha skoru korumaya yönelik oynarken, artık son dakikaların içine girilmesi ile daha fazla risk alan Diriliş Spor maçın 50. dakikasında en başından beri fazlasıyla çabalayan ve Diriliş Spor’un etkili isimlerinden Furkan Burak Acan’ın golüyle karşılaşmaya beraberlik geldi. Beraberlikten sonra daha da hareketlenen ve karşılıklı atakların birbirini takip ettiği dakikalarda defanstan gelerek yine takımını sırtlayan Murat Çoşkun nefis bir golle durumu 2-1’e getirdi. Son dakikaya kadar nefeslerimizi tutarak izlediğimiz karşılaşmada son düdüğün çalmasıyla bu güzel ve seyir zevki son derece yüksek karşılaşma Anka Spor 2, Diriliş Spor 1 olarak sona erdi. 

       Maçın adamı bence oynadığı kısa süre içerisinde takımına büyük moral ve futbol olarak katkı sağlayan Anka Spor’un değerli ismi Erkan Şenterzi ve her maçta takımının yedek golcüsü gibi defanstan çıkarak takımını sırtlayan ve gerçekten hem defansta hemde gol anlamında büyük katkılar sağlayan ve bu konuda her türlü övgüyü hak eden başarılı oyuncu Murat Çoşkun‘dur.

     Diriliş Spor tarafında ise özellikle maçın sonlarına doğru yanlız kaldığı pozisyonlarda bile çok kritik topları keserek takımı ayakta tutan isim Bahtiyar Akıncı ve maçın başından sonuna kadar mücadeleyi bırakmayan ve takımının da tek golünü atarak fazlasıyla katkı sağlayan Furkan Burak Acan‘ı ve iki takımı da bu güzel ve centilmenlik içinde geçen karşılaşmayı bizlere izlettikleri için teşekkür ediyorum. 

Editör : Mesut ACAN 

Dostluk Ligi
2018
Yağız Halısaha

24 yorum “Nefes Kesen Mücadelenin Kazananı Anka!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir