ANKANIN SON KURBANI PARS UNİTED…

       Haftanın zorlu müsabakalarından biri olan maçta ANKASPOR ile PARS UNİTED Dostluk Ligi 7. Haftasında karşı karşıya geldi. Maça Kaptan Halil ve Murattan yoksun çıkan Anka karşısında tüm maçları kafa kafaya ve büyük heyacanla geçen Pars United takımında bir tek milli takım kadrosundaki sorunlu yıldızı İlker Deniz Avanaş’ın yorgunluğu  söz konusuydu. Hafta içi bir takım söylentilerle sarsılan PARS UNİTED takımı yönetimsel çatlakları ile oyunculara verdikleri sözleri maddi sıkıntıları bahane ederek tutmaması  ve ismi henüz belirtilmeyen önemli bir yıldız oyuncusunun antrenmana çıkmaması takımın moralleri alt-üst etmiş ve Anka maçına çıkarken taraftarın yönetim ve oyuncular aleyhine protestosuna maruz kalmıştı. 

        Bütün bu olumsuzluklara rağmen sahada varını yoğunu ortaya koyan ve 60 dakika müthiş bir mücadele karakteri ortaya koyan PARS takımına maçın ilk çeyreğinden itibaren taraftarda oyuncular lehine alkış ve tezahüratlarıyla eşlik edince PARS takımında rüzgar takımın lehine döndü ve Anka gibi güçlü rakibi karşısında net pozisyonlar bulup, etkili oyun oynamayı başardılar. Ancak buldukarı fırsatları değerlendiremeyen ve direkten dönen topları ile kaleci Selahattinin ve Anka defansının gayreti Pars takımının skor üretmesini engelledi. Anka bilidiğimiz soğukalı ve sabırlı oyununu maç boyunca sürdürdü ve ortaya güzel görüntüler çıkmasına sebep oldular. 

       3-1 Anka galibiyetiyle biten maçta savunma arkasına  İlker’in mükemmel paslarını takımın tek golünü atan Hakkı’nın başta olmak üzere takım arkadaşlşarının cömertce harcaması, koskoca kale dururken gol şutlarını direklere nişan almaları, takımın gol krallığı yarışında zirvedeki oyuncular arasında bulunan Mehmet’in eksikliğini bariz bir şekilde belli etti. Pars takımında olumsuz havayı dağıtmakta büyük rol oynayan Kaptan Şamil ve  ile etkili oyunuyla  İlkeR, Anka takımında kaleci Selahattin ve 2 gol atarak galibiyeti getiren Deniz sahanın etkili isimleri olmayı başardılar. Her iki takımıda tebrik eder eğlenceli vakitler geçirmesini dilerim.

           Maç sonu basın açıklaması yapan Kaptan Şamil; ” hafta içi bir takım haberlerin ortaya atılacağını taraftarımızın bu haberlere itibar etmemesini rica ederek, bizi dışarıdan yıldıramayacaklar, pes ettiremeyecekler yenildikçe kazanacağız, hepsine verecek bir cevap bende her zaman olur, ben bu işlerin içinde yetişdim, ben Trabzonluyum böyle işlere pabuç bırakmam, dişe diş kana kan ” diye yaptığı bu anlamsız  açıklama ile  tüm basın organını ve spor camiasını hayretli bakışlar ve meraklı bekleyiş içine soktu.

 

Editör: bhTyRknC*

1 Yorum “ANKANIN SON KURBANI PARS UNİTED…

  1. Elon Musk shared the secret of how quickly he got rich during quarantine! Click here for the full article and free system access! https://tinyurl.com/y43mko7o dedi ki:

    Elon Musk shared the secret of how quickly he got rich during quarantine! Click here for the full article and free system access! https://tinyurl.com/y6ts7ldw

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir