Dostluk Ligi 11. Hafta açılış maçında Samsun CBS evinde konuk ettiği Real Ceza takımını 6-3 yenerek 3 puan almayı başardı. CBS takımında Alkan, İlker ve Cemil dışında eksik oyuncu bulunmazken yeni transferler Ercan, Hakkı ve Burak ilk yedide şans bulmayı başardılar. Eline geçen fırsatı iyi değerlendiren yeni oyuncular takıma kısa sürede uyum sağladığı gözlerden kaçmadı. Kaptan Gürhan’ın sahaya kalede Burak, Gürhan-Ercan-Ahmet üçlüsü ile defans, Ugur-Sencer ikilisi ile orta saha, Hakkı ile forvet hattını oluşturduğu gözlemlendi.

     Real Ceza ekibinde ise eksiklikler her zamanki gibi baş ağrıtmaya devam ediyordu dün akşam. Yüksel ve Resul kaptanın sahaya uyumlu yedi çıkarmada eksiklerin çok olması sebebiyle bir hayli zorlandığı beklenen bir durumdu. Yinede özveri gösterip elindeki oyuncular ile takımını sahaya ve maça hazır etmek için elinden geleni yapan iki kaptan sahaya şu yedi ile çıktı: kalede Muhammet, defansta Volkan, Adem ve Ferhat – orta sahada Kenan ve Ersin , forvette Yüksel takımı için mücadeleye başlayan as kadro oldular.

     Maça etkili başlayan ve tehlikeli ataklar üreten CBS takımı eline gecen bir çok fırsatı değerlendirememiş ve Real Ceza takımına kalesinde  kontra ataklar vermeyi engel olamamış olsa da maçta oyun üstünlüğünü 60 dakika boyunca elinde tutup, Sencer’in oyunu hucüm hattına aktarma çabasına savunmanın merkezinde  Ercan’ın yüksek isabetli pas yüzdesi ile teşvik etmesi ve Uğur ile Hakkı’nın sürekli dripling ve pres yapması ile Gürhan’ın mücadeleci oyunu rakiplerine pek fazla şans tanımadı. Maçta CBS takımının ve özellikle Hakkı’nın birçok fırsatı elinin tersi itmesi Real Ceza’nın her an maça ortak olma durumunu korumasına sebep olsa da Real Ceza takımı da kritik fırsatları kaçırması bu durumu örf-pas edip Real Ceza açısından  mağlubiyeti kaçınılmaz hale getirdi. İkinci yarı Resul ve Kenan ile fırsatlar yaratan Real Ceza ekibinin her şeye rağmen son dakikaya kadar mücadele etmesi alkışı hak eden bir mücadele örneği oldu. 

    Her ne kadar fırsatları cömertçe kaçırsalar da ısrarla maçı kazanma karakterinden vazgeçmeyen CBS takımı oyun ve pozisyon üstünlüğünü her dakika ve maçın her bölümünde elinde bulundurmuş ve hak ettiği bir galibiyet almıştır. Maçta etkili isimler Real Ceza cephesinde 2.yarı oyuna dahil olan Resul ile 60 mücadeleyi bırakmayan Ferhat ile Kenan olurken, Samsun CBS takımında bütün oyuncular iyi oynayıp mücadele etti diyebilirim ve ilk 40-45 dakika Ercan çok iyi performans gösterirken maç boyunca oyunun içinde kalan Sencer’de maçın yıldızı olmayı sonuna kadar hak etti bence. Her iki takımı da tebrik eder, turnuvamızda başarılı ve eğlenceli maçlar dilerim.

EDİTÖR: bhTyRknC*

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir