Maçkolik Bilbao – Diriliş Spor Maçında görmek istemediğimiz olaylar.

Öncelikle bu maçın editörlüğünü yapmam komite tarafından rica edildiği için Diriliş Sporun takım kaptanı olmam nedeniyle maça çok değinmeden görüşlerimi sizlere sunmak istiyorum;

Maçkolik Bilbao Diriliş Spor maçı güzel bir ortamda başladı ve Diriliş Sporun etkili oyunu ile maç 2-0 a geldi. Daha sonra maça tutunmak isteyen Maçkolik ekibi daha etkili ataklar yapmaya başladı. Özellikle Ercan Er kanadından ve Abdullah Öztürk’e ulaşan toplarla oyuna ortak olmayı başardılar. Maç kazanma arzusu ve mücadelenin verdiği yorgunluk ile istemediğimiz şekilde ağıza vurya ve hakem üzerinden söylemlerle avantaj kazanmaya dönüşen maçta tansiyon yükseldi ve heycan hırs ile karıştığı dakikalar başladı. Diriliş Sporlu oyuncuların hatalarını affetmeyen Maçkolik ekibi 4-3 lük üstülüğü sağladı.

Etkili oyuncuları Ercan Er’in oyundan çıkması ve Diriliş Sporda Seyfullah Aktaş’ın oyuna dahil olması ile oyun üstünlüğü tekrar ele alan Diriliş Spor, tecrübeli oyuncularından Bahtiyar Akıncı’nın adrese teslim ortasında Uğur Ertan’ın halısahalarda görmeye alışık olmadığımız bir kafa golü ve ardından gelen harika paslaşmalarla Furkan Burak Acan’ın asisti Bugra Akıl’ın gölü ile öne geçmeyi başardı. Tam da bu süreçte Uğur Ayan ve Mustafa Akça rekabeti boy göstermesi Mustafa Akça’nın kızmızı kart görmesi, olayın şokunu atamadığı ve takım arkadaşlarının yanlış anlaması nedeniyle sahayı 1.5 – 2 dk. geç terk etmiş olması neticesinde öfkesini kontrol edemeyen Uğur Ayan’ın hakeme itirazları neticesinde kızmızı kart görmesi akabinde takımını sahadan çekmesi ile son düdüğü çalmayan bir maç oynanmış oldu.

Maçı izlemeyen arkadaşlara Diriliş Spor kaptanı ve Dostlukligi.com editörü olarak özetlemeye çalıştım.

Bu tür tatsızlıkların ve hoş olmayan hareketlerin ardından maçın adamı maçın pozisyonu sportmenlik saygı ve anlayıştan malesef bahsedemeyeceğim. Bizler Samsun Adliyesi bünyesinde çalışan arkadaşlarız. Amacımızı asla unutmamalıyız. Keyif almak, Spor Yapmak, Sosyal Olmak. Stres için, düşman sahibi olmak için öfkelenmek için buralara gelmiyoruz, Fenerbahçe Galatasaray Beşiktaş meselesine çevirmenin anlamı mantığı yok. Bizler para kazanan değil para harcayan tarafız. Bizim hakemlerimiz bir maçta dünyanın parasını kazanmıyor. Sizlerin keyfi için karısı ile çocuğu ile zaman geçirmiyor gelip eğlence maksadında düdük çalıyor. Hatalı olur hatasız olur. Burada kimse kimseye kasti hiçbirşey yapmaz. Kart vermez !!!. Faul Yapmaz. !!! Hakaret Etmez Edemez. !!!

Bu bilinci anlamayan idrak edemeyen kimse bizim keyfimizi kaçırmasın lütfen böyle olayların bizler gibi okumuş belli seviyeye gelmiş belli bir sosyal statüsü olan İNSANLARIN arasında görmek istemiyoruz. Herkesi bilinçli olmaya ve taşın altına elini koymaya davet ediyorum.

          EDİTÖR : YÜCEL KARAGÜZEL

22 yorum “DOSTLUK LİGİNE YAKIŞMADI…!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir