Bu akşam Play off açılış maçında ligin iki güçlü ekibi Amisos ve Diriliş karşı karşıya geldi.  Diriliş maça Müzeyim- İsmail-       Tolga-Mustafa -İlker – Bahtiyar -Gökselim kadrosuyla çıkarken Amisos Zekeriya – Onur Sohta- Mehmet- Ramazan – Melik – Murat Çebin – Murat Topkaya kadrosuyla sahada yer aldı.

     Maçın ilk dakikalarında iki takımda kontrollü başladı ve mücadele orta alan mücadelesi şeklinde geçiyordu. Ardından mücadeleye ağırlığını koyan takım Dirilişspor oldu ve Bahtiyar ve İlker’le pozisyonlar yakaladılar. Takımın iki yıldızının buldukları pozisyonları cömertçe harcamaları Dirilişspor takımının moralini bozmadı. Aynı sistemde üstün oyununu sürdüren Diriliş net goller kaçırmasına rağmen oyundan düşmeyen Bahtiyar’ın ayağından gelen klas golle skoru 1-0 a getirdi. Bu skor ilk yarının da sonucu oldu.

     İkinci yarıya etkili başlayan takımsa Amisosspor oldu. Oyunda kontrolü eline alan ve klasik pas oyununu gayet başarılı şekilde koordine eden Amisos penaltıdan bulduğu golle skoru 1-1 e getirdi. Amisosun oyunun kontrolünü eline almasına rağmen istediği pozisyonları bir türlü üretememesi Dirilişsporun defansının bugün ne kadar sağlam ve koordine olduğunu gösterdi. Tam da bu dakikalarda Bahtiyarın al da at dediği pozisyonda Gökselim skoru 2-1 e taşıdı ve Amisosun direnci kırılmış oldu. Maç oynanırken kenarda heyecandan yerinde duramayan Kaptan Yücel son dakikalarda oyuna dahil oldu ve kısa sürede attığı 2 golle galibiyeti perçinledi. Dirilişsporun 4-1 üstünlüğüyle tamamlanan mücadelede bir penaltıya sebebiyet vermesine rağmen savunma hattını yöneten bir çok pozisyonda rakibin ataklarını kesen İsmail’i Maçın adamı olarak seçiyorum.

      Zevkli, heyecanlı ve dostça mücadelelerinden dolayı her iki takımı da tebrik ediyorum.
EDİTÖR: MURAT COŞKUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir