Sağ Beklerin Oyunu..

 

Haftanın derbisi olarak nitelendirilen ve bir çok kesim tarafından Ankaspor’un favori gösterildiği maçta Amisosspor’un bu maçta kolay lokma olmayacağı ve hatta galibiyet bile alabileceği konuşuluyordu. Maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar Premier Lig’den iki takımın maçını izliyormuş gibi hissettiğimizi söylesek abartmış olmayız. Maç boyunca şutlar olsun, ikili mücadeleler olsun, pas oyunu olsun her anlamda o kadar çok kalite kokan bir karşılaşmaydı ki tribünler hop oturdu hop kalktı..

Maçın detaylarına gelecek olursak; maça Amisosspor ciddi anlamda etkili başladı ve sağ bek Ramazan Dere’nin de etkili oyunuyla skoru 2-0 yaptı. Buna rağmen ataklarına hız kesmeyen Amisos net pozisyonlarda bencillik yapan oyuncular nedeniyle farka gidemedi, bunun üzerine Anka’da sağ bek oynayan Murat takımın ataklarında sürpriz çıkışlar yaparak takımı adına 2 gol atarak takımını oyuna yeniden ortak etti. İkinci yarıda Anka oyunu biraz daha dengelese de Amisosspor ataklarını kesmeden devam ettirdi ancak istediği golü bir türlü bulamadı. Bu maçta top şansı tamamen Ankaspor’daydı ve Amisos’un kaçırdığı ataklara Anka kontrayla cevap verince sonuç 5-2 gibi net bir skora kavuştu. Ancak skora aldanmamak gerek maçın son dakikasına kadar Amisos çok mücadele etti ama top Anka’yı seçti.

Son olarak maçta 2 kez penaltı tartışması oldu, birincisi Ankaspor’da Kaan’ın müdahalesine hakem Yücel Karagüzel hiç tereddüt etmeden düdük çalmasıydı. Verilen penaltı kararı çok doğruydu, yine ikinci yarı Anka’da Fatih’in müdahalesinde yerde kalan Amisos’lu oyuncu penaltı beklemesine rağmen hakem Yücel Karagüzel topa müdahale olduğunu söyleyerek bu sefer istenen penaltıyı vermedi ve bu karar da çok doğruydu.
Ciddi pozisyonların olduğu maçta hakem Yücel Karagüzel’i tebrik ediyorum, gerçekten fevkalade maç yönetti ve maçın kırılma noktalarında doğru kararlar vererek maçı gölgelemedi. Ayrıca bazı pozisyonlarda verdiği kararlara rağmen yine de gözlemciye danışarak maçı yönetmesiyle takdirleri topladı.

Maçın adamı olarak bir çok kişiyi seçebiliriz ancak Ankaspor’u hayata döndüren Murat Coşkun kesinlikle bu ünvanı haketti. Yine Amisosspor’da Ramazan Dere takımı adına gerçekten müthiş oynadı ancak yeterli olmadı. Bir kişi daha seçmemiz gerekseydi bu kesinlikle hakem Yücel Karagüzel olurdu!

 

Saygılar..

 

GÜRHAN TULUK             

4 yorum “LİDER ANKA ÇOK ZORLANDI

  1. Teşekkür ederim kardeşim güzel yorumların iyi niyetli düşüncelerin için. Lider hakkında yorum yaparken dikkat etmeli, kelimeleri iyi seçmelisin, Sonra yazarlarının kalemleri sivrili veriyor yerli yersiz 🙂

  2. Seyir zevki yüksek bir karşılaşmaydı, hiç bitmesin istedik açıkcası, bizlerde en az saha içerisindekiler kadar keyif aldık izlerken, anka takımının namağlub olarak ilk yarıyı tamamlaması gerçekten çok zor ve değerli bir başarı, amisos takımı da son ana kadar mücadelesini kaybetmedi, bu tarz heycanlı ve güzel maçları tekrar izlemek dileğiyle iki takımıda tebrik ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir