Dostluk Ligi 11. Hafta perşembe günü ilk karşılaşmasında Amisos deplasmanda  son haftaların çıkışta olan takımı Maçkolik Bilbao’ya konuk oldu.

Maça : Nafiz – Yalçın – Sinan – Fatih – Uğur – Burak ve Abdullah ile başlayan Maçkolik karşısına Zekariya – Onur S. – Mehmet – Ramazan – Ömer – Onur K. ve Murat Çebin yedilisiyle çıkan Amisos takımı baştan sona etkili ve  yüksek oranda paslı oyun oynayarak 3 puanı 6 golle almayı başardı.

     Maçın ilk dakikalarından itibaren oyun kontrolünü elinde bulunduran Amisos takımı defansı 2 kişi ile sabitleyerek orta sahayı 4 lediği ve hücumda servis paslarını seven forvet M.Çebin ile başlayarak taktiksel anlamda ne kadar başarılı olduklarını bir kez daha göstermiş oldular. Oyuna rakibini hiç bir dakika bile ortak etmeden rahat bir galibiyet aldıklarını söylesek abartmış olmayız. Amisos takımında Melik gibi etkili bir isminde kenarda beklemesi sahadaki arkadaşlarını kamçılamış ve üstün performans sergilemesine sebep olmuştu. Amisos takımında Ramazan’ın bitmek bilmeyen enerjisi, Ömer’in zekası, Çebin’in rakibi arkasına alarak set olması ve Onur K. bitiriciliği etkili olmuş ve rakibi abluka altına almakta başarılı olmuşlardı. Az pozisyon bulan rakibi ise Mehmet ve Onur  rahatlıkla durdurmayı başarmışlardı.

  Maçkolik cephesinde her ne kadar işler yolunda gitmese de etkili şutları ile her an gol bulma noktasında başarılı olan Uğur – Burak ve Abdullah gibi yıldızların varlığı takımın umudunu her an korumasında her maçta olduğu gibi bu maçta da görülmüş ancak beklenen gol ve goller gelmeyince mağlubiyet kaçınılmaz olmuştu. Maçkolik takımında Uğur’un muhteşem golü uzun süre takımın tek golü olarak kalırken, hücum oyuncularının yapamadığı vuruşu harika çalımlar sonrası mükemmel bir ayak üstü ile filelerle buluşturan belkide çoğu takipçimiz inanmayacak ama Fatih ALTUNTAŞ oldu, evet evet yanlış okumadınız FA-TİH AL-TUN-TAŞ attı hemde çalımlarla gelen muhteşem bir gol. Az gol atan ama hafızalarda yerini alan goller atmayı başaran Fatih bu golüyle gözlerimizin pasını sildi.

   Takım oyunu ve ekip dayanışması ile puan tablosunda kendisine  en yakın rakibi karşısında muhteşem bir galibiyet alan Amisos takımının etkili isimleri arasında Ramazan DERE, Onur KURU ve Murat ÇEBİN gösterilirken, Maçkolikte Mesut’un eksikliği bariz hissedilirken Sinan ve Uğur’un mücadelesi ve azmi izleyenlerin takdirini ve alkışını almayı başardı. Maçın ve gecenin yıldızı olarak ise pas oyununa etkisini yaptığı servis paslarıyla, oyun sıkıştığında oyunu açmak için ters yöne paslar atarak takımını rahatlatan, verdiği kritik paslar ve rakibin önünde set olup arkadaşlarının pozisyon ve gol üretmesine yardımcı olan ve attığı 2 golle bitiriciliğini ve klasını konuşturan Murat Çebin’i seçiyorum. 

   Her iki takım oyuncularını oynadığı dostça ve centilmence mücadeleden dolayı tebrik eder eğlencelerinin devamını dilerim.

EDİTÖR : bhTyRknC*

   

27 yorum “MAÇKOLİK AMİ-TOSLADI….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir