PLAY-OFF AŞKINA… (DİRİLİŞ-MAÇKOLİK BİLBAO)

     Play off aşamasına kalma açısından haftanın merakla beklenen maçlarından birisi de Diriliş Spor-Maçkolik Bilbao maçıydı.

    Maçın ilk anları karşılıklı ataklarla geçse de maçın 10’uncu dakikasına gelinmeden Dirilişspor’un maestrolarından Bahtiyar art arda attığı 2 golle takımını öne geçirmeyi bildi. Bu dakikalardan sonra Maçkolik takımı farkı kapatmak için bastırdı ve Uğur’un gölüyle farkı 1’e indirdi. Farkı açmak isteyen Dirilişsporda Bahtiyar bir gol daha buldu fakat Uğur bu gole karşılık vererek takımının oyundan düşmemesi için çaba sarf ettiğini herkese gösterdi.

   Fakat Gökselim-İlker-Bahtiyar üçlüsü karşısında defans anlamında zorlanan Maçkolik  ilk yarı bitmeden Dirilişspor’un İlker’le bulduğu golle kalesinde dördüncü golü gördü.

   İkinci yarıya daha diri ve istekli başlayan takım yine Dirilişspor oldu. Gol krallığında iddialı olduğunu gösteren Bahtiyar’ın ve Dirilişspor’da ikinci yarı fark yaratan Gökselim’in ikişer golüyle fark iyice açıldı. Yalçın’ın Maçkolik adına attığı gol takımını biraz alevlendirse de Mustafa Akça ve ilker’in bulduğu goller bu alevi söndürdü.

     Maçtan 10-3 gibi net bir skorla ayrılan Dirilişspor  Play-Off turunu, ligin bitmesine 1 maç kala garantiledi. Dirilişspor’da defansta İsmail – Mustafa ve sağdan git-gel’leriyle bindirme yapan Tolgahan başarılı performanslarıyla göz doldurdu. Fakat maçın adamı Gökselim ve İlker başta olmak üzere takımdaki tüm oyuncuların topla buluşturarak yıldızlaşmasını sağladıkları Bahtiyar olduğu görüşündeyim. Maçkolik cephesinde ise maç sonunda kaptan Fatih’in morallerinin bozulmaması ve haftaya oynanacak final niteliğindeki Bastonvilla maçına adapte olmaları için takımına moral verdiği gözlemlendi.

  İki takımı da bu keyifli maçtan dolayı tebrik eder bundan sonraki maçlarda başarılar dilerim…

EDİTÖR: Halil İbrahim ÇETİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir